Artykuły

Technik Handlowiec

Technik Handlowiec - 4 lata

 

przedmioty na poziomie rozszerzonym - język angielski, geografia

Jeśli chcesz zostać specjalistą ds. marketingu i sprzedaży i jednocześnie sprostać oczekiwaniom rynku pracy, oferujemy Ci  kierunek technik handlowiec.

Technik handlowiec - kształcenie w tym zawodzie ma na celu przygotowanie absolwenta do pracy w działach handlowych podmiotów gospodarczych, w firmach handlowych, w instytucjach promocji i marketingu, do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży handlowo-marketingowej.

Zawód technika handlowca jest zawodem poszukiwanym na rynku pracy. Najwięcej ofert pracy przeznaczonych jest dla przedstawiciela handlowego (sales representative). Możesz też znaleźć zatrudnienie jako telemarketer, szef działu sprzedaży (sales manager).

Zawód technika handlowca ma za zadanie wykształcić w przyszłym absolwencie orientację marketingową, nauczyć go posługiwania się narzędziami marketingowymi, korzystania z urządzeń IT, posługiwania się przydatnymi w zawodzie programami komputerowymi, nowoczesnej rachunkowości, zasad prawa, współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi.

Zajęcia i praktyki nauczą Cię: przygotowywania ofert dla wymagających klientów, telefonicznej i mailowej obsługa klienta, kierowania przedsiębiorstwem handlowym, pozyskania nabywców, zarządzania marketingowego, akwizycji towarów i ich ewidencji, posługiwać się językami obcymi (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski), tego, jak być kreatywnym i elastycznym na rynku pracy, entuzjazmu i zamiłowania do podróży handlowych, wysokiej kultury osobistej, inicjatywy, dokładności, rzetelności, sumienności, pracy w e-marketingu, posługiwania się komputerowymi programami handlowymi, księgowymi, magazynowymi, płacowymi oraz korzystać z zasobów Internetu i pakietu MS Office, sztuki nawiązywania współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi.

Szkoła organizuje praktyki zawodowe, które trwają 4 tygodnie (w klasie trzeciej). 

Dyplom technika handlowca otrzymuje absolwent, który potwierdzi kwalifikacje:

A.18. Prowadzenie sprzedaży

A.22. Prowadzenie działalności handlowej

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbywają się w szkole, w trzeciej i czwartej klasie

Technik handlowiec to także ukierunkowanie do kontynuowania nauki na kierunkach: ekonomia, prawo, zarządzanie, marketing, finanse, rachunkowość, bankowość.

 

Licznik wizyt

Today11
Yesterday240
Week251
Month4898
All609740

Currently are 43 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012