Artykuły

Jubileusz 105-lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Wł. Grabskiego w Łowiczu

Sprawozdanie

z uroczystych obchodów

Jubileuszu 105-lecia istnienia

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

nr 4 im. Wł. Grabskiego w Łowiczu

W dniu 30 września 2011 r. Pani Agnieszka Maciejewska i Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich w Kole Magdalena Przybylska wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyły w uroczystych obchodach Jubileuszu 105-lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu im. Wł. Grabskiego.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 Mszą Św. pod przewodnictwem biskupa łódzkiego Andrzeja F. Dziubę w intencji nauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły w Bazylice Katedralnej w Łowiczu.

Po Mszy nastąpił przemarsz uczestników uroczystości z Bazyliki na teren szkoły przy ul. Kaliskiej 5a.

Przed budynkiem szkoły został odsłonięty pomnik Patrona szkoły Wł. Grabskiego. Odsłonięcia tablicy dokonała Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Wł. Grabskiego wraz z biskupem łódzkim. Następnie w auli szkolnej Dyrektor szkoły powitała gości, wręczyła nagrody im. Wł. Grabskiego.

Na uroczystościach obecni byli: Grzegorz Grabski z żoną, posłowie ziemi łowickiej, przedstawiciele Rady Miasta Łowicza, kuratorium w Łodzi oraz Poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych szkół, które noszą imię Grabskiego m.in. Zespół Szkół nr l im. Wł. Grabskiego w Lublinie, Zespół Szkół nr 11 im. Wł. Grabskiego w Warszawie, Zespół Szkół Rolniczych im. Wł. Grabskiego w Sędziejowicach, Zespół Szkół Rolniczych nr 3 z Kutna, Zespół Szkól Zawodowych w Odonowie.

Goście obejrzeli spektakl "To był świat w nie całkiem starym stylu" w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Był to montaż słowno-muzyczny. W spektaklu można było usłyszeć piosenki z lat 20-tych i 3D-tych XIX wieku oraz romantyczne wiersze. Całość była przeplatana różnymi tańcami. Młodzież zatańczyła walca, rock and rolla, kankana a także taniec ludowy w strojach łowickich. Na koniec przy szwedzkim stole miały miejsce rozmowy towarzyskie oraz można było zwiedzić szkołę, wpisać się do kroniki i obejrzeć wystawę z ważniejszych wydarzeń szkoły.

 

ZDJĘCIA

Licznik wizyt

Today307
Yesterday185
Week2391
Month6783
All585660

Currently are 40 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012