Technik Ekonomista

Technik Ekonomista - 4 lata

 profil menadżersko - prawny

przedmioty na poziomie rozszerzonym  - język angielski, geografia

Jeśli pragniesz zrealizować marzenia w zakresie finansów, polecamy Ci kierunek technik ekonomista.

Technik ekonomista poznaje podstawowe zasady i mechanizmy funkcjonowania całej gospodarki oraz działających w niej przedsiębiorstw. Uczy się prowadzenia księgowości metodą tradycyjną i komputerową. Zdobywa umiejętności związane z organizacją i techniką pracy biurowej.

Zajęcia i praktyki nauczą Cię: przygotowywać budżet, analizować przychody i zobowiązania, obsługiwać systemy finansowo-księgowe, magazynowe, kadrowo-płacowe, przygotowywać raporty, PIT-y, korzystać z wiedzy prawniczej w zakresie ekonomii, weryfikować umowy, biegle znać obsługę komputera, sporządzać dokumentacje analityczne, komunikować się z klientem, posługiwać się językami obcymi (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski).

Od roku szkolnego 2012/2013 uczniowie technikum ekonomicznego biorą udział w projekcie systemowym „Czas zawodowców - wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Część procesu dydaktycznego jest prowadzona metodą e-learningu z wykorzystaniem mobilnej pracowni komputerowej, o którą w ramach projektu wzbogaciła się szkoła. Uczniowie klas ekonomicznych, również w ramach projektu, wyposażeni zostali w tablety, a szkolne pracownie komputerowe zostały doposażone w nowy sprzęt komputerowy i nowoczesne pomoce dydaktyczne.  Uczniowie mogą  korzystać z usług nowoczesnych laboratoriów praktyk. Takie laboratoria powstały na Politechnice Poznańskiej oraz w dwóch szkołach w Pile. Uczniowie mogą realizować tam treści kształcenia zawodowego przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania. Mają też możliwość odbywania praktyk i staży zawodowych w wielu najlepszych przedsiębiorstwach na terenie województwa wielkopolskiego.

Szkoła organizuje praktyki zawodowe, które trwają 6 tygodni (2 tygodnie w klasie drugiej i 4 tygodnie w klasie trzeciej).

Dyplom technika ekonomisty otrzymuje absolwent, który potwierdzi kwalifikacje:

A.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji,

A.36. Prowadzenie rachunkowości.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbywają się w szkole, w trzeciej i czwartej klasie

Technik ekonomista może być zatrudniony na wszystkich stanowiskach pracy w obszarze prac ekonomiczno-biurowych. Możesz pracować jako: księgowy, specjalista w wydziałach nadzoru finansowego, specjalista ds. budżetowania, ekonomista, doradca finansowo – ubezpieczeniowy itd. Możesz również otworzyć własna firmę świadczącą usługi finansowe, księgowe czy ubezpieczeniowe. 

Jest to także ukierunkowanie do kontynuowania nauki na kierunkach: ekonomia, prawo, zarządzanie, marketing, finanse, rachunkowość, bankowość. Absolwent tego technikum może podjąć dalszą naukę w szkołach policealnych i na studiach wyższych. Dzięki nauce na tym kierunku wszystkie studia ekonomiczne są znacznie łatwiejsze a zdobyta wiedza i umiejętności  sprawiają, że życie studenta staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Licznik wizyt

Today73
Yesterday167
Week1037
Month6140
All492066

Currently are 48 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012