Artykuły

Spotkanie uczniów ZSEA z autorami projektu ,,Aventura”

W poniedziałek 13 listopada 2017 r. udaliśmy się wraz z panią Sylwią Rusztyk i panią Marzeną Kułakowską do Ratusza na spotkanie z autorami projektu podróżniczego ,,Aventura". Jak się dowiedzieliśmy na miejscu, w ramach projektu odbyły się dwie fascynujące wyprawy - do Ameryki Środkowej i Azji. Autorzy Sebastian Hennig, Mateusz Matuszewski oraz, nieobecny na spotkaniu, Wojtek Malicha, podjęli się odkrycia świata oraz samych siebie. Trzech przyjaciół, jedno marzenie – zwiedzić cały świat! Poznali się w 2011 roku w Barcelonie, na szkoleniu z Donaldem Trumpem. Przyjaźń, wspólne pasje i marzenia spowodowały, że wspólnie zaczęli z życia czerpać pełnymi garściami. Sebastian, na krótko przed swoimi dwudziestymi piątymi urodzinami, poczuł zew przygody. Pragnienie poznawania świata było tak silne, że postanowił ruszyć w podróż życia. Zanim jednak zdążył podjąć jakąkolwiek decyzję, odezwał się do niego dawno niewidziany przyjaciel, Wojtek, proponując wspólną podróż do serca Ameryki Środkowej. Sebastian, Mateusz i Wojtek, przebywszy ocean, zwiedzili Meksyk, Belize, Salwador, Ekwador, Peru oraz inne kraje, aż wreszcie dotarli do Brazylii. Na jedzenie i noclegi zarabiali… robiąc zdjęcia polaroidem, a za gościnę dziękowali pysznymi daniami, w których przyrządzaniu mistrzem jest Sebastian. Warto dodać, że chłopaki wybrali się w podróż bez żadnych pieniędzy, poruszali się autostopem. W styczniu ich cel został osiągnięty. Po półrocznych zmaganiach odebrali pierwsze wydanie swojej książki, będącej wspomnieniem z wyprawy.

Sebastian i Mateusz na spotkaniu opowiedzieli nam także o swojej kolejnej - drugiej wyprawie - tym razem do Azji. Przejechali ponad 40.000 kilometrów, z Polski do Chin w niespełna pół roku, zwiedzając jednocześnie 23 państwa. Mogliśmy dowiedzieć się m.in., o przeżyciach, jakie towarzyszyły im podczas wyprawy. Tym razem także podróżowali niskobudżetowo, głównie autostopem. Radzili sobie sprzedając zdjęcia polaroidowe oraz często proponując pracę w zamian za jedzenie. Spali w namiocie, najtańszych hostelach i u pomocnych, obcych ludzi z portalu „couchsurfing”. Podczas trasy przeżyli całą masę przygód, poznali setki fantastycznych ludzi i odwiedzili magiczne miejsca. Z nami podzielili się wspomnieniami ze swojej wyprawy.

Było więc ciekawie, energicznie i wesoło! Po wysłuchaniu opowieści podróżnicy ogłosili konkurs na najciekawsze pytania dotyczące ich podróży. Konkurs wygrała uczennica klasy II tot Sandra Śpiewak. W nagrodę otrzymała od prowadzących spotkanie książkę ,,AVENTURA” napisaną przez nich po powrocie z pierwszej wyprawy.

Czekamy na kolejne spotkanie z niesamowitą ekipą, która już planuje następną  fascynującą wyprawę.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: II tot i IV tot, a także uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kole.

Sandra Śpiewak, kl. II tot

fot. Sylwia Rusztyk

Licznik wizyt

Today87
Yesterday240
Week327
Month8986
All462013

Currently are 30 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012