Artykuły

Projekt ZSEA zdobył nagrodę główną

Projekt ZSEA nagrodzony w konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

W czwartek, 23 listopada w IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego" zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Projekt „Tydzień z Energią" realizowany w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole został uhonorowany główną nagrodą finansową ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Z rąk Przewodniczącej Kapituły Konkursu Marzeny Wodzińskiej - Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego odebrała ją pani Sylwia Rusztyk - autor projektu oraz dyrektor ZSEA w Kole Mieczysław Drożdżewski. 

Wydarzenie, które zostało nagrodzone to efekt działalności grupy uczniów ,,Energetycznie Nakręconych", którzy wyszli z ciekawą inicjatywą szerzenia wiedzy na temat energetyki, zwłaszcza tej odnawialnej. Poprzez swoje działania i determinację zainspirowali swojego nauczyciela geografii panią Sylwię Rusztyk do tego, by zorganizować w szkole ,,Tydzień z Energią". Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy wsparciu merytorycznym firm i instytucji, które wyraziły chęć włączenia się w akcję oraz wsparciu finansowym sponsorów. To dzięki nim uczniowie mogli uczestniczyć: w szkoleniu z odnawialnych źródeł energii sponsorowanym wraz z dojazdem i nagrodami przez firmę Viessmann, w konkursach, w których mogli uzyskać cenne nagrody ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kole oraz w warsztatach z fotowoltaiki, które ufundował Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kole.

Głównym założeniem ,,Tygodnia z Energią" (nad którym patronat objął Starosta Kolski), było promowanie wiedzy o energetyce, a także aktywizacja działań na rzecz upowszechniania świadomości energetycznej.

Sylwia Rusztyk

 

Licznik wizyt

Today87
Yesterday240
Week327
Month8986
All462013

Currently are 32 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012