Artykuły

Technik Geodeta

Technik Geodeta - 4 lata

przedmioty na poziomie rozszerzonym - matematyka, język angielski

 

Jeśli marzysz o stabilizacji finansowej i niekoniecznie lubisz pracę za biurkiem, oferujemy Ci kierunek technik geodeta.

Technik geodeta – jest to bardzo atrakcyjny kierunek, po ukończeniu którego absolwenci mają możliwość podjęcia nie tylko ciekawej, ale i dobrze płatnej pracy, m.in. w firmach geodezyjnych, urzędach biurach związanych z pracami geodezyjnymi i kartograficznymi (wydziały geodezji, kartografii i gospodarki nieruchomościami, wydziały katastru nieruchomości, ośrodki dokumentacji geodezyjno-kartograficznej itp.).


Zajęcia i praktyki nauczą Cię: wykorzystać poznane na zajęciach prawo geodezyjne i kartograficzne, korzystać z programów komputerowych stosowanych w geodezji i kartografii np. GEOINFO Mapa, INTEGRA, C-GEO, wykorzystywać nowe techniki pomiarowe np. GPS, korzystać z pakietu MS Office, posługiwać się językami obcymi (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski),  umiejętnie podejmować decyzje, pracować w zespole, być komunikatywnym i pozyskać klientów prywatnych, prowadzić własną firmę i dobrze zarabiać

 Szkoła organizuje praktyki zawodowe, które trwają 2 tygodnie (w klasie trzeciej). Uczniowie zdobywają umiejętności praktyczne również w trakcie ćwiczeń terenowych (4 godziny w tygodniu, w klasie I, II i III).

Dyplom technika geodety otrzymuje absolwent, który potwierdzi kwalifikacje:

B.34. Wykonywanie pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywanie wyników pomiarów                         

B.35. Obsługa geodezyjna inwestycji budowlanych

B.36. Wykonywanie prac geodezyjnych związanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbywają się w szkole, w drugiej, trzeciej i czwartej klasie

Absolwenci mogą podjąć naukę na studiach wyższych, przede wszystkim na kierunkach: geodezja i kartografia z różnymi specjalnościami, m.in. pomiary geodezyjne, gospodarka nieruchomościami, planowanie przestrzenne, wycena nieruchomości, poligrafia. Ponadto na wszystkich innych kierunkach technicznych np. budownictwo lądowe i wodne, inżynieria środowiska, urbanistyka itp.

 

Licznik wizyt

Today75
Yesterday167
Week1039
Month6142
All492068

Currently are 31 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012