Artykuły

V OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE – etap okręgowy

W dniu 04 stycznia 2018 r. uczniowie z klasy turystycznej Zbigniew  Nuszkiewicz i Nikola Kaźmierczak podeszli do etapu okręgowego V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Uniwersytet Łódzki Wydział Nauk Geograficznych Instytut Geografii Miast i Turyzmu w Zespole Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca ’56. W tym roku do etapu okręgowego przystąpiło łącznie 27 uczniów z 14 szkół. Pierwszy etap zmagania polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z wiedzy turystycznej dotyczącej tematu przewodniego Olimpiady. Drugi sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi ruchu turystycznego.

Piąta edycja Olimpiady, realizowana pod hasłem „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”,  Ma na celu zainteresowanie uczestników dziedzictwem kulturowym regionu, z którego się wywodzą, zainteresowanie ich własnymi „korzeniami” poprzez poznanie, kontakt z rdzennymi mieszkańcami i ich kulturą oraz aktywne i świadome uczestnictwo w życiu kulturalnym, a także popularyzowanie lokalnej sztuki, muzyki, gwary, rzemiosła, tańca, zwyczajów, obrzędów itp. Zadaniem uczestników podczas etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Turystyce będzie zaprezentowanie zasobów i walorów kulturowych swojego regionu, a także lokalnych produktów i atrakcji turystycznych z zakresu kultury ludowej. Zasoby kultury ludowej stanowią zarówno materialne, jak i niematerialne (folklor) elementy jej dziedzictwa.

Olimpiada została wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Udział w Olimpiadzie daje możliwość:
- sprawdzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej,
- poszerzania zainteresowań w zakresie turystyki,
- zwolnienia finalistów Olimpiady z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej.

Licznik wizyt

Today100
Yesterday240
Week340
Month8999
All462026

Currently are 39 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012