Artykuły

„Dopalaczom mówimy nie” 2018

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych dzień 23 stycznia był dniem profilaktyki, odbyły się wówczas dwa ważne spotkania pod hasłem: „Dopalaczom mówimy nie”.

Podczas pierwszego z nich przedstawiciel Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, pan Mariusz Rumiejewski przedstawił młodzieży  toksyczne działanie dopalaczy oraz konsekwencje dla zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego wynikające z ich przyjmowania.

Drugim naszym gościem był terapeuta, nauczyciel akademicki, autor ogólnopolskiego projektu  profilaktycznego RAP PEDAGOGIA pan Dobromir Makowski, który po raz piąty gościł w ZSEA. Pan Dobromir przed laty, będąc wychowankiem domu dziecka, sam zmierzył się z wieloma problemami. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki, otarł się o śmierć. Obecnie spotykając się z młodzieżą mówi, jak można żyć inaczej, z dala od środków psychoaktywnych. Głosi proste przesłanie: „masz jedno życie - powtórki nie będzie...” Podczas spotkania z młodzieżą terapeuta nawiązał do najważniejszych  wartości w życiu, którymi powinniśmy się kierować: miłość, szacunek, odpowiedzialność oraz rodzina. Słowa, które były kierowane do młodzieży były wiarygodne i autentyczne, skłoniły młodych ludzi do wielu przemyśleń.

 Odbiorcami tego przesłania byli uczniowie klas pierwszych, a także nauczyciele i wychowawcy.

 


Elżbieta Molicka

fot. Elżbieta Molicka, Katarzyna Krzymińska

Licznik wizyt

Today6
Yesterday409
Week415
Month8670
All483848

Currently are 25 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012