Artykuły

Spotkanie z kulturą polską

Spotkanie z kulturą polską w Muzeum Narodowym w Śmiełowie, Rogalinie i Poznaniu

Podróże kształcą. Ta dewiza towarzyszyła w dniu 18 października br. uczestnikom wycieczki z klas: I TGE, I TEA oraz III TE i II TGE szlakiem wielkopolskich siedzib szlacheckich. Uczniowie uczestniczyli w lekcji poświęconej życiu i twórczości Adama Mickiewicza w Śmiełowie, w którym wieszcz przebywał w czasie trwania powstania listopadowego. Pałac, eksponaty, pamiątki z Paryża wprowadziły zwiedzających w aurę romantyzmu.

Z kolei w siedzibie rodu Raczyńskich w Rogalinie poznaliśmy historię wielkopolskiej rodziny, jej zaangażowanie w walkę o niepodległość Polski, losy nestora Edwarda Raczyńskiego na emigracji w Londynie.  Szczególne doznania estetyczne towarzyszyły w Galerii Raczyńskich uczestnikom warsztatów poświęconych młodopolskiemu symbolizmowi w malarstwie.

Wieczorem, już w Poznaniu w refleksyjny nastrój wprowadził nas film M. Koterskiego pt. „7 uczuć”. Każdy z uczestników wycieczki mógł w nim odnaleźć coś o sobie, relacjach z innymi, szkole, rodzinie oraz życiu w PRL-u. Film dla młodzieży, nauczycieli i rodziców – polecamy.

A. Polichnowska, A. Mazur, M. Przybylska

Licznik wizyt

Today185
Yesterday137
Week185
Month2479
All516289

Currently are 42 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012