Artykuły

100 lat odzyskania niepodległości

Ojczyzna się śmieje, a my odczuwamy  dumę

ZSEA włączyło się 09 listopada br.  o 11.11 w projekt  MEN  Rekord dla Niepodległej  i wraz z 24 000 placówek oświatowych w Polsce i na świecie odśpiewaliśmy, dla uświetnienia Niepodległej, cztery zwrotki Hymnu. Wzruszenie i świadomość uczestnictwa w wydarzeniu, które zapisze się w historii Ojczyzny, jako jeden ze sposobów uczczenia 100. Rocznicy odzyskania niepodległości,  dał nam poczucie wspólnoty i dumy z Polski.

W drugiej części świętowania młodzież przedstawiła program pt.  Niepodległa w poezji.  Refleksyjne lub rozliczeniowe teksty liryczne przeniosły nas w dni chwały, wstydu i waśni  narodowych. Podkreślono wysoką cenę, jaką  naród  poniósł za odzyskaną po 123 latach niewoli wolność. Podróż przez historię uświadamiała, że wolność kochamy, choć nie zawsze rozumiemy. W sztafecie pokoleń jesteśmy jednak odpowiedzialni za tu i teraz naszej Ojczyzny oraz  troskliwe pielęgnowanie Jej dziedzictwa dla tych, którzy przyjdą po nas…. Oby mogli być z nas dumni.

Słowa podziękowania za godne i uroczyste uświetnienie obchodów Święta Niepodległej w ZSEA należą się całej społeczności  szkolnej, zaś  szczególne wyrazy uznania dla wykonawców oprawy artystycznej.

Anna Polichnowska

fot. Klaudia Jankowska kl. 1 teb

Licznik wizyt

Today245
Yesterday196
Week2925
Month7016
All531005

Currently are 42 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012