Artykuły

Bezpieczna droga 2018

Bezpieczna droga – Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto-lab

30 listopada 2018 r. odbył się wyjazd grupy uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych pod opieką p. Dariusza Sołtysiak i p. Mieczysława Wojtasika do Centrum Bezpieczeństwa ,,Skoda Auto -lab” w Poznaniu. Jest to pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne interaktywne centrum bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z pięciu stref młodzież mogła skorzystać z interaktywnych eksponatów i doświadczyć wielu sytuacji drogowych, a przy tym dobrze się bawić.

W strefie „bezpieczeństwa” młodzież mogła się przekonać, jak reaguje ciało podczas zderzenia w symulatorze zderzeń oraz w symulatorze dachowania w Skodzie . Była to także okazja do tego, by uczniowie sprawdzili jak są przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

W strefie ,,technologia” uczniowie obejrzeli różne typy zawieszeń samochodów, określone strefy zgniotu oraz symulator poduszek bezpieczeństwa.

 Strefa ,,eko’’ zapoznano uczniów z zasadami ekologicznej jazdy. Młodzież miała szansę sprawdzić swoje umiejętności w symulatorze ekojazdy.

W strefie ,,bezpieczna droga” młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie spakować sprzęt sportowy, bagaże czy przygotować do podróży zwierzęta, a także, jak prawidłowo należy siedzieć w fotelu kierowcy i jakie siły działają na człowieka w czasie wypadku. Uczniowie obejrzeli również krótki film o tym, czym może skutkować chwila nieuwagi w czasie prowadzenia pojazdu.

Dzielenie się cenną wiedzą i doświadczeniem przez instruktorów Skoda Autolab ma na celu przede wszystkim doprowadzenie do zmniejszenia liczby wypadków z udziałem polskich kierowców w kraju i zagranicą. Odwiedzając centrum bezpieczeństwa młodzież z ZSEA zyskała nie tylko wiedzę z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji, ale także poznała zasady bezpiecznej jazdy.

Dariusz Sołtysiak

Licznik wizyt

Today365
Yesterday519
Week1734
Month2054
All561609

Currently are 49 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012