Artykuły

z wizytą u "Gromadki misia uszatka"

ANIMACJE PODRÓŻNICZO – JĘZYKOWE

W PRZEDSZKOLU NR 5 W KOLE

 Dnia 17 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 1 TOT udali się z wizytą do Przedszkola nr 5 „Gromadka Misia Uszatka”, by wcielić się w role animatorów gier i zabaw dla dzieci. 

Postanowili poprowadzić zajęcia z grupą 5 - latków.  Priorytetem lekcji była mała motoryka, czyli rozwijanie sprawności dłoni dziecięcych. Pod fachowym okiem starszych kolegów i koleżanek, dzieci przygotowały kartki świąteczne, wykonując przy tym szereg czynności: wycinanie, składanie wzdłuż linii, klejenie, rysowanie.

W trakcie spotkania nie zapomniano też o innych świątecznych akcentach: strojenie choinki, śpiewanie kolędy „Vive le vent” (znanej jako „Jingle bells”), a także nauka francuskich słówek.

Św. Mikołaj – Hubert przeniósł dzieci na chwilę do Francji i opowiedział o świątecznych tradycjach. Mikołaja dzielnie wspierały śnieżynki: Iwona, Agata i Magda. Wszystkich oczarowała swym śpiewem Klaudia.

Lekcja okazała się być dla Przedszkolaków niezwykle barwną i ciekawą podróżą kulturową. Na jej koniec Mikołaj obdarował milusińskich upominkami własnoręcznie przygotowanymi przez młodzież z kl. 1TOT.

Wszyscy uczniowie wykazali się niezwykłą dojrzałością, kreatywnością i zaangażowaniem. Szybko zdobyli zaufanie swych małych podopiecznych, godnie reprezentowali społeczność „Ekonomika”.

Dziękuję kl. 1 TOT. Byliście Fantastyczni!

Podziękowania za wsparcie kieruję do Pani Teresy Kaszyńskiej.

Beata Urbaniak

fot. Klaudia Mruk, klasa 1 TOT

foto. Beata Urbaniak

Licznik wizyt

Today78
Yesterday432
Week1879
Month2199
All561754

Currently are 22 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012