Artykuły

Lekcje Ekonomii dla Młodzieży

Lekcje Ekonomii dla Młodzieży (LEM) to inicjatywa Stowarzyszenia Koliber oraz Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa. Projekt ma na celu wprowadzenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych w podstawowe, zawsze aktualne, zagadnienia związane z ekonomią, tj.: pieniądz, handel, działanie współczesnego systemu bankowego, polityka monetarna, inflacja.

Projekt LEM pozwala nie tylko na łatwiejsze zrozumienie mechanizmu rynkowego, ale również na nabycie nowych kompetencji, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli wyróżnić się w środowisku zawodowym i społecznym. Oprócz znajomości teorii, projekt kładzie nacisk na kształcenie praktyczne. W zaplanowanych grach, scenkach i zadaniach to uczniowie są głównymi bohaterami.

Realizację projektu można śledzić na stronie internetowej (ekonomiadlamłodziezy.pl) lub na fanpage’u (Facebook.pl/EkonomiaDlaMłodziezy). Jest tam wiele ciekawych zdjęć i informacji na temat klas i szkół, które włączyły się w ten projekt ( również ZSEA w Kole).

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole w klasie I TEB został przeprowadzony pełen cykl sześciu lekcji, obejmujący tematy: „Po co nam ekonomia?”, „Dlaczego woda jest tańsza od diamentów? O wartości i wymianie słów kilka”, „Historia i cechy pieniądza”, „System bankowy”, „Alokacja zasobów i podział bogactwa- centralny plan, czy wolny rynek” i „Oszczędzanie”. Lekcje odbyły się w dniach od 04.12.2018r. do 08.01.2019r. W podziękowaniu za szczególne zaangażowanie w lekcje, najbardziej aktywni uczniowie otrzymali dyplomy i książkę pt. „Ekonomia w jednej lekcji”. Prowadzącą zajęcia była pani Ewelina Opas.

Ewelina Opas

Licznik wizyt

Today356
Yesterday519
Week1725
Month2045
All561600

Currently are 44 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012