Artykuły

Komiks ekonomiczny o podatkach i ubezpieczeniach 2019

O podatkach i ubezpieczeniach można by mówić wiele. Jedni uważają, że są potrzebne, inni że zbędne.

Na lekcjach podstaw przedsiębiorczości uczniowie klas pierwszych mogli zapoznać się z podstawowymi podatkami obowiązującymi w Polsce oraz dowiedzieli się, po co płacimy podatki.

Poznali również niektóre ubezpieczenia osobowe i majątkowe, a także dowiedzieli się które są obowiązkowe, a które dobrowolne, prywatne. Dowiedzieli się po co płacimy ubezpieczenia społeczne – ubezpieczenia, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa socjalnego osobom, które z powodu zajścia określonych przez prawo zdarzeń losowych (np. choroba, kalectwo, ciąża, starość) nie mogą utrzymać się z własnej pracy oraz ubezpieczenie zdrowotne – ubezpieczenie, w którym osobie ubezpieczonej przysługują świadczenia zdrowotne mające na celu zachowanie zdrowia, ochronę przed skutkami chorób oraz leczenie. 

Wyposażeni w wiedzę o podatkach i ubezpieczeniach otrzymali zadanie przedstawienia zagadnienia w postaci komiksu. Efekty ich pracy możemy ocenić pod adresem https://www.interankiety.pl/i/4LQR59gz  Poniżej prace uczniów klas pierwszych.

Zachęcam do głosowania

Katarzyna Krzymińska

Komiksy klasy 1 lo

Komiksy klasy 1 tea

Komiksy klasy 1 teb

Komiksy klasy 1 tge

Komiksy klasy 1 tot


Licznik wizyt

Today380
Yesterday519
Week1749
Month2069
All561624

Currently are 43 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012