Artykuły

Tydzień na Politechnice Poznańskiej

Uczniowie klasy III Te w dniach 09 - 13 września 2019 r. uczestniczyli w zajęciach specjalistycznych w laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Laboratoria, w których odbywały się zajęcia powstały w ramach projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. W ramach kontynuacji projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” zostały poddane modernizacji i uzupełnione o najnowocześniejszy sprzęt. Zajęcia specjalistyczne w laboratoriach miały na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych o możliwość pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem. Umożliwiło to młodzieży poznanie rzeczywistych warunków pracy - połączenia ośmiogodzinnego dnia pracy i specjalistycznego wyposażenia.

Podczas zajęć specjalistycznych uczniowie zostali poddani diagnozie kompetencji, w tym ocenie swoich umiejętności. Otrzymali wsparcie w zakresie podnoszenia swojej wiedzy na temat posiadanych umiejętności i kompetencji. Pracując na zajęciach mieli możliwość stworzenia własnego biznesplanu, czy też przeprowadzenia lub odbycia rozmowy kwalifikacyjnej. Ocena każdego ucznia przez prowadzącego zajęcia pozwoliła na weryfikację ich uzdolnień. Po zakończeniu zajęć specjalistycznych w laboratoriach uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia, w którym uwzględniony został zakres podniesionych umiejętności.

W ostatni dzień zajęć młodzież mogła zwiedzić kampus Politechniki Poznańskiej, w tym między innymi uczelniane radio AFERA oraz hale sportowe uczelni.

Po zajęciach poznawaliśmy Poznań, a w środę, dzięki dofinansowaniu z Rady Rodziców, uczniowie obejrzeli film.

Marzena Kułakowska, Anna Polichnowska

- opiekunowie

fot. Marzena Kułakowska

Licznik wizyt

Today74
Yesterday154
Week2375
Month8709
All638242

Currently are 37 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012