Artykuły

Ślubowanie klas pierwszych

27 września  2019 roku to dla naszej społeczności szkolnej wyjątkowy dzień, ponieważ w sposób oficjalny przyjęliśmy do wspólnoty Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych uczniów klas pierwszych, czyli: liceum ogólnokształcącego, technikum ekonomicznego, technikum geodezyjnego i technikum obsługi turystycznej. Zanim to jednak nastąpiło przedstawiliśmy naszym najmłodszym kolegom i koleżankom kilka ważnych faktów z historii naszej szkoły.

17 września 1947 roku miała miejsce pierwsza inauguracja roku szkolnego. Nasza szkoła była wtedy Państwowym Koedukacyjnym Gimnazjum i Liceum handlowym. Pierwszym dyrektorem był pan Leon Stawicki. W latach 1952-1957 szkoła została przekształcona w Technikum Handlowe. Bardzo ciekawe jest to, że w tych latach w murach kolskiego Ekonomika powstało również technikum weterynaryjne, a także klasy o kierunku mechanicznym, specjalność: skrawanie metali.

W 1957 roku władze centralne zamknęły szkołę. Po wielu staraniach w 1960 roku Ministerstwo Oświaty zezwoliło na otwarcie w Kole 5-letniego Technikum Ekonomicznego. Królowały w nim głównie kierunki o profilu ekonomicznym i handlowym. W latach 1971- 1999 nasza szkoła figurowała jako Liceum Ekonomiczne, a od 2000 roku jako Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych - od 2004 roku szkoła nosi imię Stanisława i Władysława Grabskich.

Po tych słowach wstępu nastąpiło ślubowanie klas pierwszych, a przedstawiciele klas maturalnych wręczyli pierwszakom symboliczne upominki, które ufundowała rada rodziców.

Następnie uczniowie klas pierwszych  przedstawili swoje klasowe talenty : klasa 1 log playback show, klasa 1 tegp przedstawiła osobowości klasowe, Kornelia i Amelia z klasą 1 tgtp zaśpiewały piosenkę  Lady Gaga, utwór Elektrycznych Gitar pt. „ Dzieci wybiegły…” wykonali Patryk, Kacper i Magda z klasy 1 tr/rg, klasa I totg  zaprezentowała utwór  „Możesz wszystko”, klasa I lop wykonała autorską piosenkę do melodii „Zbuntowany anioł”, a klasa 1 terp zakończyła pokaz talentów utworem „Stokrotka”.

W ten oto sposób poznaliśmy naszych tegorocznych pierwszoklasistów. Wszystkim zgromadzonym dopisywał dobry humor, który został przeniesiony na wieczorną dyskotekę z okazji dnia chłopca.

 

            SU ZSEA z opiekunem

fot. Kornelka Latuszek i Natalia Górczak

Licznik wizyt

Today93
Yesterday154
Week2394
Month8728
All638261

Currently are 45 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012