Artykuły

Projekt ZSEA po raz trzeci nagrodzony

Projekt ZSEA po raz trzeci nagrodzony w konkursie zorganizowanym przez  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

W środę, 6 listopada 2019 r. o godzinie 12.00, w sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się gala podsumowująca XX jubileuszową edycję konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego" zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Podczas trwającej dwie godziny uroczystości projekt "Tydzień w dobrym KLIMACIE" zrealizowany przez uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Kole został uhonorowany główną nagrodą finansową ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Jacka Bogusławskiego odebrała ją pani Sylwia Rusztyk - autor projektu oraz dyrektor szkoły Mieczysław Drożdżewski. Warto nadmienić, że do konkursu zgłoszonych zostało 166 projektów.

Głównym założeniem "Tygodnia w dobrym KLIMACIE", było przybliżenie społeczności szkolnej i lokalnej w sposób najbardziej bezpośredni (z wykorzystaniem dostępnych mediów) oraz wnikliwy problematyki związanej z ochroną klimatu w naszym najbliższym regionie. Zaplanowane w ramach projektu działania stanowiły swojego rodzaju manifest skierowany do odbiorców wskazujący, jak należy postępować w swoim codziennym życiu, by polepszyć stan naszego powietrza, a także uzasadniający wagę i znaczenie określonych zachowań proekologicznych.

W realizację projektu "Tydzień w dobrym KLIMACIE" zaangażowały się (bezpośrednio i pośrednio) następujące firmy oraz instytucje, dla których młodzież przygotowała podziękowania: Nadleśnictwo Koło, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kole, Toyota Auto Kamiński Konin Sp. z o. o., Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Szymanowskiego w Kole, Firma G - Drilling z Warszawy, Urząd Miejski w Kole.

Sylwia Rusztyk


Licznik wizyt

Today13
Yesterday176
Week2072
Month10969
All640502

Currently are 38 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012