Artykuły

Otwarta firma - biznes przy tablicy 2019

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Ekonomiku

"Uczymy się z książek, ale pracujemy z ludźmi"

Sylwia Toruńska

18 listopada 2019

19 listopada 2019

20 listopada 2019

21 listopada 2019

22 listopada 2019

W dniach 18 – 22 listopada 2019 roku po raz szósty w Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole, a po raz dwunasty w Polsce, został zorganizowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. W ramach ŚTP nasza szkoła uczestniczyła w programie „Otwarta firma – Biznes przy tablicy”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Otwarta firma – Biznes przy tablicy to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych mający na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. W jego ramach zaproszeni goście poruszają tematy związane z prowadzeniem własnej firmy, współpracą z kontrahentami, klientem, marketingiem, finansami, etyką w biznesie i relacjami między pracodawcą i pracownikiem. Dla uczniów są to praktyczne lekcje biznesu, które przygotowują ich do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym, pomagają rozwijać przedsiębiorcze zachowania w miejscu zamieszkania, przybliżają podstawowe zasady podejmowania działalności gospodarczej, umożliwiają poznanie specyfiki lokalnego rynku pracy, a także wspierają młodych ludzi w tym, by związali swoją przyszłość z rodzinną miejscowością.

W tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma – biznes przy tablicy” wolontariusze, podczas swych prelekcji, bardzo duży nacisk kładli na zagadnienia związane z pracownikami i kontrahentami, bo to z nimi mają najczęstszy kontakt. Jak powiedział jeden z gości „Uczymy się z książek, ale pracujemy z ludźmi”, dlatego tak ważne jest dbanie o relacje z drugim człowiekiem także w miejscu pracy.

Serdeczne podziękowanie kieruję do wszystkich firm i wolontariuszy, którzy poświęcili swój cenny czas i zdecydowali się na uczestnictwo w projekcie. Naszymi gośćmi w tym roku byli:

 • Pani Sylwia Toruńska z Biura Rachunkowego Toruńska Sp. z o.o. w Kole,
 • Pan Zbigniew Gajda i Pan Sławomir Grabowicz z ANDRE ABRASIVE ARTICLES Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. w Kole,
 • Pani Małgorzata Robak i Pani Halina Stępniak z ZUS Inspektorat w Kole
 • Pan Jarosław Piórkowski z „KERRIA” Piórkowski spółka jawna w Kole,
 • Pani Renata Jańczak z Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie,
 • Pani Paulina Wawrzyniak Prywatny Gabinet Dietetyczny MOBILNY DIETETYK,
 • Pani Maja Borucka z Monmay DESIGN Kreacja i Wytwórnia Reklamy,
 • Pani Paulina Mazurkiewicz z Hotel Mazurek Koło,
 • Pani Ewelina Dragańska i Pani Dorota Dudzińska z Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. w Kole,
 • Pan Tomasz Szafoni ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Terenowy w Koninie,
 • Pan Bartłomiej Kułakowski z Mobileo.net,
 • Pan Artur Kowalski z Toyota Auto Kamiński Sp. z o.o. z Konina.

Równie serdeczne podziękowania kieruję na ręce Dyrekcji ZSEA, za wsparcie w realizacji projektu. Dziękuję moim koleżankom i kolegom, którzy pomogli mi w poszukiwaniu wolontariuszy, a także uczniom angażującym się w dokumentowanie spotkań.

Mam nadzieję, że również w przyszłym roku przedsiębiorcy odważą się zaprezentować swój Biznes przy tablicy, a zainicjowane działanie pozostanie stałą formą współpracy ZSEA z lokalnym środowiskiem.

Katarzyna Krzymińska


 

Licznik wizyt

Today56
Yesterday154
Week2357
Month8691
All638224

Currently are 33 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012