Artykuły

Dzień Turystyki w Ekonomiku

W dniu 25 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Turystyki, który jak co roku zorganizowały klasy pierwsze TOT. Na to wydarzenie została zaproszona Pani Dyrektor, nauczyciele oraz wszystkie klasy kierunku Technik Organizacji Turystyki. Zadaniem pierwszoklasistów było opowiedzieć o najczęstszych kierunkach wyjazdów turystów.

 Klasa 1 TOT g. przedstawiała ciekawostki dotyczące Grecji, zaś klasa 1 TGT p. Turcji. Uczniowie przygotowali wiele informacji na temat prezentowanych krajów i przekąski typowe dla omawianych regionów. Publiczność miała okazję spróbować między innymi owoców egzotycznych, koreczków, chałwy oraz herbaty. Przeprowadzono także konkursy na temat Grecji i Turcji, w których udział brali widzowie. Klasy turystyczne zaprezentowały się także od strony artystycznej wykonując pokaz najbardziej znanego tańca greckiego – Zorby i jednej z najbardziej znanych piosenek tureckich – Tarkan – Simarik.  Zwieńczeniem występów był pokaz mody tureckiej przygotowany przez wszystkich uczniów klasy1 TGT, podczas którego zaprezentowano dwadzieścia dwa stroje.

Po wszystkich atrakcjach, które miały na celu przybliżyć uczniom te niezwykłe kraje, uczestnicy wraz z nauczycielami stworzyli taneczny korowód,  który przemknął przez salę gimnastyczną. Tym zabawnym akcentem  zakończono branżowe spotkanie klas turystycznych. Te chwile na pewno zostaną zapamiętane na długo.

Nikola I TGT p.


fot. Nikola 1 TGT p, Weronika Olszewska1tot, Beata Urbaniak, Michał Perzyński

FILMIKI

taniec grecki

  

pokaz mody

  

wspólna zabawa