Artykuły

Biostatystyka na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy Państwa poinformować o otwarciu unikatowego na skalę kraju kierunku studiów licencjackich "Biostatystyka" na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Wiadomość tę przesyłamy ze względu na to, że wielu nauczycieli i uczniów klas maturalnych nie wie jeszcze o jego istnieniu.

Biostatystyka obejmuje metody statystyczne stosowane w medycynie i biologii, jak również innych naukach przyrodniczych (np. medycynie weterynaryjnej). Jest ciekawą, ukierunkowaną na praktyczne zastosowania alternatywą dla studiów na kierunkach ścisłych mających charakter czysto teoretyczny (jak matematyka, fizyka, czy informatyka).

W trakcie studiów na kierunku "Biostatystyka" studenci uzyskują interdyscyplinarne wykształcenie obejmujące

* wiedzę matematyczną (w zakresie podstaw niezbędnych do rozumienia istoty metod biostatystycznych);

* wiedzę informatyczną (programowanie, praca z różnorodnymi pakietami statystycznymi);

* wiedzę statystyczną (rozumienie istoty i metod wnioskowania na podstawie danych);

* wiedzę medyczną (pozwalającą na współpracę z lekarzami i biologami).

Po ukończeniu studiów nasi absolwenci mogą podjąć atrakcyjną pracę jako biostatystycy w firmach farmaceutycznych, biotechnologicznych, firmach organizujących próby kliniczne, jak również np,. na uniwersytetach medycznych. Ale nie tylko: w istocie, nasi absolwenci mogą pracować w każdej firmie i instytucji, która gromadzi i przetwarza dane. A ponieważ wkroczyliśmy w erę gospodarki opartej na danych, zapotrzebowanie na pracowników potrafiących analizować dane wciąż rośnie.

Więcej informacji o studiach zainteresowani uczniowie mogą uzyskać z audycji Radia Akadera, która jest dostępna pod następującym adresem: https://www.mixcloud.com/RADIO_AKADERA_87_7FM/biostatystyka/

Informacje dostępne są również na stronie https://www.umb.edu.pl/wnoz/biostatystyka oraz podczas imprez naukowych, w których bierze udział Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Informacja o rekrutacji:

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Biuro Promocji i Rekrutacji

ul. Jana Kilińskiego 1 (lewe skrzydło Pałacu Branickich)

15-089 Białystok

tel. 85 7485473, fax 85 7485472

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30

 

Licznik wizyt

Today13
Yesterday176
Week2072
Month10969
All640502

Currently are 37 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012