Artykuły

Eco Ekonom zaprasza na „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”

Eco Ekonom

zaprasza na

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” 

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do udziału w warsztatach on-line Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu, które odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Zaproszenie na spotkanie z nauczycielami i młodzieżą przyjął Pan Michał Kurtyka, minister klimatu. Jest gotów wysłuchać opinii i odpowiedzieć na wszystkie pytania nurtujące uczestników warsztatów. Bardzo liczymy na konstruktywną dyskusję i zachęcamy do aktywnego udziału.

Oprócz wideoczatu z ministrem klimatu, w warsztatach wezmą także udział znani       i lubiani naukowcy: biolog dr Mariusz Gogól i fizyk dr Tomasz Rożek. W przystępnej formie opowiedzą słuchaczom czym grozi globalne ocieplenie, jak mu zapobiegać i jaką rolę odegra w tym rozwój Odnawialnych Źródeł Energii.

Wytrwałym proponujemy także warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką, autorem vloga „Filmujemy!”.

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Interaktywny formularz poprosi o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość. Po zarejestrowaniu, każdy stanie się pełnoprawnym uczestnikiem warsztatów i będzie mógł obejrzeć wykłady, wziąć udział w czacie, czy zadać pytania ministrowi klimatu, a także ekspertom.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Uczniowie biorący aktywny udział w warsztatach, dzięki samodzielnie przygotowanym stosownym pytaniom do gości mogą liczyć na oceny i punkty dodatnie. Szczegółowych informacji udziela pani Sylwia Rusztyk.

Licznik wizyt

Today90
Yesterday154
Week2391
Month8725
All638258

Currently are 35 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012