Aktualności

Zapraszamy !

BIEŻĄCE ZMIANY PLANU LEKCJI

 

 

       

  Dzień Edukacji Narodowej 2017 - galeria

 Czytanie na śniadanie 18 X 2017 - galeria

 

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Nasi nauczyciele p. Anna Polichnowska, p. Anna Malicka, p. Katarzyna Piątczak, p. Magdalena Przybylska, p. Ewa Kujawa, p. Sławomir Bartosik i p. Mieczysław Wojtasik nominowani w prestiżowym konkursie "Nauczyciel na Medal" organizowanym przez "Głos Wielkopolski", pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego!!! więcej...

ZSEA w Kole wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym

W dniu 04.10.2017r. w gmachu Ministerstwa Środowiska w Warszawie uczestniczyliśmy w gali podsumowującej Ogólnopolski Konkurs/Projekt Ekologiczny ,,Postaw na Słońce". Podczas uroczystości wręczono nagrody zwycięskim zespołom. Obecnych było prawie 200 uczniów z całej Polski. Z wielką radością ogłaszamy fakt, że w III edycji konkursu nasz zespół ,,Foton- squad" został wyróżniony uzyskując 5 miejsce w Polsce. Opiekunem grupy była pani Sylwia Rusztyk. Rywalizacja pomiędzy 78 szkołami trwała od października do maja. W projekcie liczyła się więcej...

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Został uruchomiony nabór zgłoszeń do XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów jest „Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategia”. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami zapisów oraz przebiegiem zawodów, a także nagrodami, jakie w tym roku przygotowano dla uczestników, laureatów i finalistów ich szkół oraz opiekunów merytorycznych. W tym roku jeszcze więcej indeksów. więcej...

 Konkurs stypendialny „Cambridge cLASs” skierowany do najzdolniejszych uczniów klas 1. szkół ponadgimnazjalnych

Dwie nagrody główne obejmują pełne stypendium do LAS na lata szkolne 2018-20 (program IB), program mentoringowy obejmujący pomoc przy aplikacji na prestiżowe studia na najlepszych uczelniach świata przeprowadzony przez członków CU PolSoc oraz dwudniową wycieczkę do Cambridge, w trakcie której laureaci zostaną zaproszeni do udziału w formalnej kolacji zorganizowanej przez CU PolSoc (kwiecień/maj 2018). Laureat trzeciego miejsca weźmie udział w trzytygodniowym programie edge podczas letniej szkoły w LAS (lipiec 2018). Szczegółowe informacje o konkurcie

Konkurs „Będę Biznesmenem – BeBi”

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu informuje o organizowanym Konkursie „Będę Biznesmenem – BeBi”. Celem Konkursu jest:

- pobudzenie przedsiębiorczości i kreatywnego myślenia uczniów,
- rozwijanie umiejętności wystąpień publicznych uczniów,
- stymulowanie pracy zespołowej wśród uczniów,
- podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w zakresie zagadnień dotyczących przedsiębiorczości (tworzenie elementów biznes planu, budowanie zespołów projektowych, wykorzystanie metod kreatywnego myślenia).

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 31 października 2017 r. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

Regulamin konkursu „Będę Biznesmenem – BeBi”

Czytanie na śniadanie 04 IX 2017

Z inicjatywy Pani Marzeny Kułakowskiej, 04.10.2017 r. w ZSEA w Kole zorganizowano zabawę w „detektywa”, podczas której nic niewiedzący uczniowie mieli za zadanie podążać za wskazówkami prowadzącymi do pewnego miejsca... Jak się okazało, tajemnica skrywała akcję „Czytanie na śniadanie”, mającą na celu zachęcić młodych ludzi do czytania, niekoniecznie tylko lektur szkolnych!  więcej...

SAM CHILDERS - główny bohater filmu „Kaznodzieja z karabinem” - w Ekonomiku

 W piątek 29 września  w naszej szkole gościliśmy amerykańskiego bohatera filmu „Kaznodzieja z karabinem” - Sama Childersa. W spotkaniu profilaktycznym uczestniczyli uczniowie klas IV tot, IV tg, III te. Nasz gość opowiadał historię swojego życia zawartą w filmie. Obraz oparty jest na faktach i przedstawia  przemianę byłego więcej...

Eksperymentalna lekcja języka francuskiego w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole

Dnia 26 września 2017 r. uczniowie klasy 1 TOT pod opieką p. Beaty Urbaniak i  p. Emilii Rajewskiej  udali się z wizytą do Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole w ramach działania: Dzień Języków Obcych „Bonjour Przedszkolaki”. Uczniowie przeprowadzili zajęcia dydaktyczne z języka francuskiego. W postać Czerwonego Kapturka wcieliła się więcej...

 

  Ślubowanie klas pierwszych rocznika 2017/2018

28 września br. Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole oficjalnie powitał w swoich murach uczniów klas pierwszych, którzy uczestniczyli w uroczystości ślubowania. Tego dnia kolski Ekonomik zasiliło 115 nowych uczniów, którzy kształcą się w następujących klasach: więcej...

 Osiągnięcia sportowe naszych uczniów - IX 2017

20 września w Powierciu odbyły się mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce. Uczniowie Ekonomika kilkukrotnie stawali na podium, także na najwyższym stopniu wygrywając biegi na 400 m, 1500 m i sztafetę 4x100 m chłopców.

7 września odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach, których gospodarzem była nasza szkoła, zarówno sztafety dziewcząt jak i chłopców zajęły pierwsze miejsca. więcej...

 SZCZEGÓŁY

PO KLINKIĘCIU

W PLAKAT

 

II Loa na wystawie „TANCERZE”

W dniu 21 września 2017 roku uczniowie klasy II LOA wraz z nauczycielem języka polskiego Panią mgr Magdaleną Przybylską mieli niezwykłą okazję obejrzenia w MDK w Kole wystawę prac fotograficznych Stefana Arczyńskiego. W roli przewodnika wystąpił dyrektor MDK Pan Radomir Piorun. W ciekawy i interesujący sposób przedstawił życie i twórczość Stefana Arczyńskiego, fotografika prezentującego w czarno-białych kolorach piękno ludzkiego ciała w ruchu. więcej...

DYSKOTEKA

Z OKAZJI

DNIA CHŁOPCA

SZCZEGÓŁY NA PALKACIE

Zajęcia Specjalistyczne  dla uczniów Ekonomika w innowacyjnych technologicznie laboratoriach na Politechnice Poznańskiej

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w praktykach zawodowych organizowanych przez Politechnikę Poznańską w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska". Tym razem to klasa III Te pod opieką pani Anety Kunickiej i Marzeny Szteklarskiej miała możliwość odbycia tygodniowych zajęć w Laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Głównym celem praktyk było zdobycie przez uczniów praktycznego doświadczenia zawodowego w zakresie prowadzenia firmy. więcej...

Pierwsze wywiadówki 2017/2018

W dnu 14 września 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno –Administracyjnych w Kole odbyły się pierwsze tegoroczne spotkania z rodzicami. Na początek wszyscy rodzice zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie Pan dyrektor Mieczysław Drożdżewski przedstawił Grono Pedagogiczne, zaprezentował więcej...

CIĄG DALSZY PROJEKTU

„COOL TOUR. MŁODZI BADACZE REGIONU”

W dniach 9-10 września 2017 r. grupa uczniów klas: 2 TOT i 3 TOT pod opieką p. Beaty Urbaniak w ramach kontynuacji projektu uczestniczyła w warsztatach i wykładach organizowanych przez UAM w Poznaniu. Przedmiotem spotkania było m.in.: przedstawienie przez uczniów zebranego materiału badawczego w postaci wywiadów, zdjęć i prezentacji multimedialnych oraz wnioski i rekomendacje dotyczące dalszej pracy. więcej...

Konkurs na Komiks Ekonomiczny

Forum Obywatelskiego Rozwoju pragnie przypomnieć o trwającej IX edycji konkursu na komiks o tematyce ekonomicznej. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o poinformowanie uczniów, że termin przesyłania prac kończy się 30 września 2017 roku, a pula nagród do wygrania to 32 000 zł. Wszelkie niezbędne informacje a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć więcej...

Kolejny rok szkolny przed nami

Dnia 04 września 2017 r. w sali gimnastycznej przy ZSEA odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2017/18, na którą przybyła cała społeczność Ekonomika. Po muzycznym akcencie w wykonaniu Aleksandry Stegienty - uczennicy kl. 2 TOT, nastąpiła część oficjalna - wręczenie świadectw, nagród książkowych i dyplomów uczniom kl. 2 TE i 2 TOT z najwyższą średnią ocen, osiągnięciami sportowymi oraz listów gratulacyjnych dla rodziców. W czerwcu uczniowie tych klas odbywali praktykę zawodową. więcej...

Narodowe Czytanie „Wesela” 2017

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych już po raz kolejny podjął inicjatywę Prezydenta RP i we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Kole, a także przy tegorocznym współudziale Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu i Miejskiego Domu Kultury w Kole, zorganizował czytanie „Wesela” S. Wyspiańskiego. więcej...

 

Uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 04 września 2017 r.

o godzinie 900

w sali gimnastycznej przy ZSEA

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców

Ekonomik na Wielkopolskim Święcie Mleka 2017

Po raz piąty Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych włączył się w obchody Wielkopolskiego Święta Mleka, które odbyło się 26 sierpnia na Stadionie Miejskim w Kole. Dla uczestników imprezy przygotowano wiele atrakcji, odbył się m.in. mini konkurs dotyczący  wiedzy o naszej szkole, w którym można było otrzymać nagrody z logo Ekonomika. więcej...


 Harmonogram poprawkowych egzaminów maturalnych

- egzamin pisemny

Harmonogram egzaminów poprawkowych

 

Terminy rad pedagogicznych:

23 sierpnia 2017 godzina 1000

31 sierpnia 2017 godzina 900

Odbiór świadectw dojrzałości 2017

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLEGO 2016/2017 - GALERIA


Licznik wizyt

Today91
Yesterday308
Week1522
Month6319
All314477

Currently are 25 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012