Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole

 

Krótko o szkole

”Ekonomik” to szkoła z długoletnią tradycją. Powstała w roku 1947 pod nazwą Państwowe Koedukacyjne Gimnazjum i Liceum Handlowe w Kole. Na przestrzeni lat ulegała kolejnym przekształceniom w Technikum Handlowe, Technikum Ekonomiczne, Liceum Ekonomiczne. 18 września 1992 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia Patronów Szkoły, na których wybrano Stanisława i Władysława Grabskich – braci będących w okresie XX-lecia międzywojennego znaczącymi ekonomistami. Wreszcie przepisy wprowadzające reformę ustroju szkolnego spowodowały zmianę nazwy na Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich, która obowiązuje od 01 września 2002 roku.

 

Szkoła uczestniczy w Projekcie systemowym „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”, który jest realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 9.2). Projekt, którego okres trwania przewidziano od 1 lipca 2012 r. do 30 września 2015 r., ma na celu  podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego po przez wzbogacenie szkolnych pracowni o nowoczesny sprzęt biurowy, oprogramowanie, atrakcyjne praktyki zawodowe, nowoczesne programy kształcenia, udział w laboratoriach i inne nowoczesne rozwiązania.

 Lokalizacja i dojazd

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Szkoła położona jest w Kole nad Wartą. Znajduje się przy ul. Sienkiewicza 1. PKP w Kole oraz PPKS w Koninie i w Turku zapewniają dogodny dojazd do szkoły z każdego kierunku. Bilety miesięczne PPKS można zamawiać w szkolnym sekretariacie. Można również skorzystać z noclegów i wyżywienia w Bursie Szkolnej na ul. Kolejowej 13 w Kole.

PROJEKT EFS

Szkoła objęta projektem "Fundusz Stypendialny
dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych z Terenów Wiejskich"
finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Licznik wizyt

Today10
Yesterday176
Week2069
Month10966
All640499

Currently are 22 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012