Aktualności

Zapraszamy !

Harmonogram egzaminów poprawkowych - 25-26 sierpnia 2021

Certyfikat udziału w projekcie

Pearson and BBC Live ClassesInternational Educational Project

held between October 2020 and May 2021

 

HARMONOGRAM - AKTUALIZACJA

EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE ZAWODOWE

CZERWIEC 2021

 

Projekt PRFON "Aktywny samorząd"

Eco Vision zaprasza na "Tydzień Eco zmian"

  24 maja 2021  

 

  25 maja 2021 

 

 26 maja 2021

 

  27 maja 2021

 

  28 maja 2021

więcej ....

Eco Vision zaprasza na "Tydzień Eco zmian"

Ekonomik w projekcie „ W Kole wiedzy i kompetencji" - więcej...

Konkursy ekologiczne

Kliknij po szczegóły

Harmonogram

pisemnego egzaminu maturalnego

maj 2021

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2021 r.

Światowy Dzień Ziemi 💚!

W ten czwartek czyli 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi 💚

Tej okazji chciałabym zaprosić wszystkich na wspólne sprzątanie ziemi, zaczniemy od Parku Moniuszki a potem przeniesiemy się na wał wzdłuż Parku 600-lecia ️ 

Link do wydarzenia:

Konkurs "Kandydat na medal"

Zachęcamy do udziału w konkursie „Kandydat na medal”, którego II edycję ogłosiło Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie. Konkurs zweryfikuje umiejętności skutecznego przygotowania przyszłych kandydatów do wejścia na rynek pracy, poprzez zapoznanie z podstawowymi narzędziami rekrutacyjnymi a w szczególności zasad ich przygotowywania. Doradcy przeanalizują prace i będą służyć praktycznymi radami aby uczestnicy poznali tajniki i zasady tworzenia dokumentów rekrutacyjnych. Udział w tym przedsięwzięciu pozwoli więcej...

 Dziewczęta z 2 LOP zakwalifikowały się do II etapu ogólnopolskiego konkursu "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości"

"Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości" to konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Polega on na rozwiązywaniu studiów przypadku (case studies) – problemów, z którymi stykają się przedsiębiorcy w realiach biznesowych. (...) Z takim wyzwaniem postanowiły zmierzyć się więcej ...

Konkurs „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości”

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” to projekt realizowany przez organizację studencką Studenckie Forum Business Centre Club, działającą w 16 regionach na terenie całej Polski. Konkurs skupia się na zorganizowaniu konkursu dla uczniów szkół średnich, którzy chcą poprzez doświadczenie pogłębiać swoją wiedzę z przedsiębiorczości, rozwijać kreatywność i nie boją się wyzwań. Uczestnicy mają za zadanie w trzyosobowych zespołach rozwiązać case study, które oparte jest na prawdziwych problemach firmy. Zespoły muszą posiadać opiekuna - nauczyciela, który nie pomaga w rozwiązaniu zadania, ale wskazuje kierunek. więcej...

Projekt klasy 2 Lop

W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury, w 100-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Chcąc upamiętnić postawę i dokonania Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, grupa uczniów z klasy 2 LOp zaangażowała się w działania projektowe, których postępy możecie śledzić na bieżąco. Zapraszamy do polubienia i komentowania. więcej...

Konkurs

na najpiękniejszą

kartkę walentynkową

 

Wirtualny Dzień Otwarty SGGW w Warszawie

Język angielski - oferta zajęć indywidualnych

Deklaracja przystąpienia do egzaminu maturalnego 2021

Zmiana wymagań na egzaminie maturalnym 2021

Harmonogram egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie - sesja styczeń 2021

Od 26.10.2020 do 03.01.2021 wszyscy uczniowie ZSEA w Kole, zgodnie z decyzją MEN, realizują zajęcia w formie  zdalnego nauczania.

FERIE ZIMOWE

Zgodnie z decyzją MEN od dnia 04 stycznia 2021 do dnia 17 stycznia 2021 nastąpiła zmiana terminu ferii zimowych. UWAGA !!!

ZMIANY W KALENDARZU ROKU SZKOLNEGO 2020/202

W przypadku problemów związanych z możliwością realizacji zdalnego nauczania, prosimy o kontakt z wychowawcą lub z sekretariatem szkoły.

Uczennica naszej szkoły zwyciężczynią konkursu „Idzie jesień” ogłoszonego przez Urząd Miejski w Kole.

Pragniemy poinformować, że uczennica klasy I TGR Maria Kotkowska wzięła udział w konkursie plastycznym „Idzie jesień” organizowanym przez Urząd Miejski w Kole, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej jesienne oznaki, ukazujące charakterystyczne elementy przyrody dla  kolskiej okolicy . Adresatami zadnia byli przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. więcej...

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

Podczas grudniowych, zdalnych lekcji Pani Milena Brygert ogłosiła konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Uczniowie klas pierwszych z wielkim zapałem zabrali się za wykonywanie swoich prac. Odesłane przez uczniów kartki charakteryzowały się ogromną pomysłowością. Zostały zastosowane przez nich różnorodne techniki oraz metody.więcej...

Kolejni stypendyści Urzędu Marszałka Województwa Wielkopolskiego

W grudniu 2020r. Urząd Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił listę stypendystów stypendium  Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym. W tym roku aż 13 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium więcej...

ZSEA po raz czwarty uzyskał główną nagrodę finansową w konkursie

„Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”

  dniu 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00, odbyła się uroczysta Gala XXI edycji konkursu "Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego", której  organizatorem był Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Podczas niej nastąpiło rozstrzygnięcie i rozdanie nagród laureatom konkursu. więcej...

Nasi uczniowie na podium w konkursie ekologicznym dla młodzieży Regionu Konińskiego

pt. „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

Miło mi poinformować, że w dniu 23 listopada uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie ekologicznym dla młodzieży Regionu Konińskiego, pn. „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” zorganizowanym w ramach warsztatów: "Budowanie świadomości ekologicznej jako efekt sprawiedliwej transformacji regionu wielkopolski wschodniej". Organizatorem międzyszkolnej rywalizacji było Stowarzyszenie Kadry dla Konina. więcej...

Statuetka Najaktywniejszej SzkołyZespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole zdobywa tytuł Najaktywniejszej Szkoły w Polsce w ogólnopolskim projekcie „Otwarta firma”

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole otrzymał tytuł „Najaktywniejszej Szkoły” w konkursie towarzyszącym projektowi „Otwarta firma 2019”. To duży sukces uczniów, nauczycieli i lokalnych przedsiębiorców. W listopadzie 2019 roku Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole po raz szósty przystąpił w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości do projektu „Otwarta firma – Biznes przy tablicy”. Dzięki wytężonej pracy wielu nauczycieli i szkolnego koordynatora projektu, kolski Ekonomik po raz piaty znalazł się wśród dziesięciu najbardziej aktywnych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. więcej...

BIEŻĄCE ZMIANY PLANU LEKCJI

UWAGA!

W sekretariacie szkoły do odbioru dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Prosimy o zachowane rezimu sanitarnego przy pobycie na terenie szkoły.

Zawody pełne sukcesów
30 września 2020 roku na stadionie MOSiR w Kole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Lekkiej Atletyce. Liczna reprezentacja Ekonomika wróciła z tych zawodów z workiem medali. Oto wyniki: więcej...

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym na rok szkolny 2020/2021- nabór wniosków od uczniów ZSEA Koło

   

Serdecznie gratulujemy maturzystom i ich rodzicom wysokich wyników maturalnych.

Po raz kolejny potwierdza się, że mamy zdolną i pracowitą młodzież.

Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki przyczynią się do uzyskania indeksów wymarzonych uczelni.