Aktualności

Zapraszamy !

Technikum ZSEA w Kole w rankingu „Perspektyw”

W ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych, po raz 24. przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy", w klasyfikacji szkół technicznych, na 256. miejscu znalazło się technikum Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, uzyskując tzw. srebrną odznakę. Tym samym nasze technikum zajęło 21. miejsce w Wielkopolsce.  więcej...

Nasi uczniowie odnieśli sukcesy na Dniu Filologii i JMB w PWSZ w Koninie

“Języki (nie)obce to klucz dostępu do świata” pod takim hasłem 21 grudnia 2021 został zorganizowany Dzień Filologii i JMB w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie z uwagi na czas pandemii impreza odbywała się na platformie Teams. Koordynatorem spotkania była pani Ewa Konieczna menedżer kierunku filologia. W ramach tego wydarzania uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach. Pierwszy z nich to więcej...

Uwaga!

W czasie trwania zdalnego nauczania będzie możliwość wypożyczania książek w bibliotece szkolnej

w godzinach 10-13.

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w sesji Zima 2022 r. (styczeń – luty 2022 ) egzaminów: 
• potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (EPKwZ) 
• zawodowego (EZ) więcej...

MATERIAŁY I PRZYBORY POMOCNICZE NA EGZAMIN ZAWODOWY.pdf

Harmonogram egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie/egzamin zawodowy - sesja styczeń  2022

Kolejni stypendyści Urzędu Marszałka Woj. Wielkopolskiego 2021

Zarząd Województwa Wielkopolskiego Uchwałą nr 4326/2021 z 18 listopada 2021 roku ustanowił listę stypendystów Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wśród nich znalazło się 9 uczniów naszej szkoły. Każdy z nich otrzymał stypendium w kwocie więcej...

Upamiętnienie pierwszych ofiar K ulmhof - galeria

XXXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Klaudia Kordos uczennica klasy 3 TEg  zakwalifikowała się do zawodów II stopnia (okręgowych) w Poznaniu.

Gratulujemy  i życzymy powodzenia.

 Informacja dla uczniów - ważne!
Zarządzeniem Nr 14/2021 Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole z dnia 29.10.2021 r., na terenie szkoły wprowadza się obowiązek zakrywania ust i nosa, przy pomocy maseczki - poza czasem zajęć edukacyjnych. Zarządzenie obowiązuje od 02.11.2021 r. do 30.11.2021 r.
Elżbieta Sztanga
Wicedyrektor ZSEA w Kole

„OPATRUNEK NA RATUNEK”

Wolontariat szkolny „Pomocna Dłoń” wraz z całą Społecznością Uczniowską zbierali opatrunki dla  dzieci w Afryce. W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. więcej...

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

W ramach tej profilaktyki, zostało zorganizowane spotkanie dla dziewcząt klas 1 LO. Zajęcia poprowadziła Pani Krystyna Wojdak  z PSSE w KOLE. Mamy nadzieję, że zdobyte podczas zajęć umiejętności, wiedza i doświadczenie przyczynią się do ograniczenia skutków zbyt późnego wykrycia choroby.  więcej...

Projekt ZSEA po raz piąty nagrodzony w konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

W poniedziałek, 8 listopada 2021r. o godzinie 12.00, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się gala podsumowująca XXII edycję konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego" zorganizowana przez Urząd Marszałkowskiw Poznaniu.Podczas trwającej dwie godziny uroczystości projekt "Tydzień Eco zmian" zrealizowany przez uczniów - grupę Eco Vision z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole został uhonorowany główną nagrodą finansową ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Jacka Bogusławskiego odebrała ją pani Sylwia Rusztyk - autor projektu. Warto nadmienić, że do konkursu zgłoszone zostały 152 projekty. więcej...

Zawody szkolne I stopnia XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

10 listopada 2021 w ZSEA w Kole odbyły się zawody szkolne I stopnia XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, w których wzięli udział przedstawiciele klas: 2 TE, 3 TEg i 3 TGR. OWE ma wymiar ogólnopolski i jest organizowana od 1987r. przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Głównym założeniem OWE jest popularyzowanie wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży. Uczestnictwo w olimpiadzie można również traktować jako sprawdzenie wiedzy i umiejętności nabytych przez uczniów w ramach przedmiotów zawodowych. więcej...

Spotkanie z przedstawicielem IPN na temat:

„Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919”

W związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego w dniu 9 listopada br. w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielem  Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu. Celem tego projektu było przypomnienie uczniom  dziejów jednego z najlepiej zorganizowanego powstania, w którym  Polacy domagali się powrotu ziem zaboru pruskiego do Polski. Wielkopolski zryw zakończył się pełnym sukcesem a sprawa włączenia tych ziem do odrodzonej niepodległej Polski stała się wkrótce faktem. Wykład wzbogacony był więcej...

Mistrzostwa Powiatu Kolskiego Szkół Średnich w Lekkoatletyce 2021

We wtorek 19.10.2021 roku na stadionie MOSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kolskiego Szkół Średnich w Lekkoatletyce.

W zawodach wzięły udział następujące szkoły :

Zespół Szkół Technicznych w Kole, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich w Kole, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu. Uczniowie naszej szkoły uzyskali w rywalizacji bardzo dobre wyniki: więcej...

„Szkoła do hymnu” to akcja o charakterze patriotycznym. Jej celem jest włączenie społeczności szkolnych w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Pierwszy raz została zorganizowana w 2018 roku na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Również w tym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w tą inicjatywę. Hymn śpiewaliśmy w klasach i na korytarzach, dumni z tego, że jesteśmy Polakami. więcej...

 

 

Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

Wycieczka do Zakopanego - październik 2021

W dniach 04-06 października 2021 roku my, czyli uczniowie naszej szkoły z klas 2TOT, 3LOG, 3TOT, 3TER, 4TGE wraz z opiekunami udaliśmy się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego, której kierownikiem i organizatorem była pani Magdalena Przybylska. Wcześnie rano zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarem. Wycieczkę rozpoczęliśmy od więcej...

"Wszystkiego najlepszego"

- Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski

Informujemy, że powstała platforma specjalistyczno-doradcza w ramach Programu Wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców w walce z negatywnymi skutkami pandemii. Program jest dostępny pod adresem: https://pwpp.uksw.edu.pl

LICEALIADA 2021 - PŁYWANIE

08 października 2021 roku na Pływalni Miejskiej w Kole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Pływaniu w ramach Licealiady.

Naszą szkołę reprezentowało 5 dziewcząt, które wystartowały w konkurencjach indywidualnych.

Oto wyniki: więcej ...

LICEALIADA 2021 - PRZEŁAJE

29 września 2021 roku nasza szkoła była gospodarzem Licealiady - Mistrzostw Powiatu Kolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Do rywalizacji przystąpiły 2 sztafety dziewcząt i 4 sztafety chłopców. Oto wyniki : więcej ...

Zajęcia edukacyjne w muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

W dniach 27.09. i 01.10. 2021 r. dwie grupy uczniów z ZSEA w Kole uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Młodzież zwiedziła wystawę czasową pt. „Dziewczyna z pamiętnika. W poszukiwaniu Rywki z łódzkiego getta”, prezentowaną w pawilonie muzealnym w Chełmnie. Główną bohaterką ekspozycji jest Rywka Lipszyc, która miała zaledwie 11 lat, gdy wraz z rodziną została zamknięta w łódzkim getcie. Swoje emocje, zmartwienia i trudną codzienność opisywała na kartkach pamiętnika. Dzięki wystawie, uczniowie kolskiego Ekonomika poznali losy Rywki, a także jej pisemne świadectwo Zagłady. więcej...

 Możesz wesprzeć bibliotekę szkolną

WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻKI

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

więcej...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w konkursie z nagrodami. Temat konkursu:  „Jak zachęcić babcię lub dziadka  do założenia konta w banku?”.

więcej...

Zespół Eco Vision nagrodzony w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego"Postaw na Słońce"

 Czworo uczniów ZSEA z zespołu Eco Vision w składzie: Jakub Richter, Kasper Żarnowski, Paweł Kowalczyk, Dawid Rydzewski zajęło piąte miejsce w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Postaw na Słońce". Młodzi ludzie zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody rzeczowe. Warto podkreślić, że osiągnięcie wysokiej pozycji nie było łatwe, gdyż do konkursu zgłosiło się 136 drużyn z całego kraju. Zespół Eco Vision uzyskał aż 846 punkty na 1000 możliwych do zdobycia. więcej...

 FINANSOMANIA - I OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O FINANSACH - zaproszenie do udziału

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu organizuje w ramach projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim, olimpiadę skierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych: FINANSOMANIA. OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O FINANSACH. Tematem przewodnim I edycji OLIMPIADY jest Bankowość. więcej...

XXXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej - zaproszenie do udziału

Zapraszamy do wzięcia udziału w XXXV Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Rola giełd w rozwoju społeczno-gospodarczym”. XXXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej objęta została honorowym patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada przyczynia się do upowszechniania wiedzy o współczesnej gospodarce. Sprzyja ona również wyłanianiu najbardziej utalentowanej młodzieży do szkół wyższych i stara się wspierać dalszy jej rozwój. więcej...

Egzamin poprawkowy potwierdzający kwalifikacje zawodowe

Harmonogram zajęć projektu ,,W Kole wiedzy i kompetencji’’

Ekonomik za granicą - międzynarodowe praktyki zawodowe

W dniach 4. września i 6. września br. młodzież z ZSEA w Kole wyjechała do Włoch i Hiszpanii na międzynarodowe praktyki zawodowe w ramach projektu Erasmus +. Uczniowie (z klas 4TEA, 4TEB, 4TEG, 4 TOT) wraz z opiekunami spędzą za granicą więcej...

Uroczystości w Obozie Zagłady Kulmhof w Chełmnie

Dnia 6 września 2021 roku delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach poświęconych pamięci ofiarom niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Odbyła się msza św. pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Uroczystość zgromadziła więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 01.09.2021 - harmonogram

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym na rok szkolny 2021/2022

Uwaga!

Informujemy, że zgodnie z komunikatem OKE z dnia 23.08.2021 termin przekazania zdającym świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz informacji o wynikach egzaminu, to najwcześniej 8 września 2021 r.

Ilu maturzystów z naszego powiatu zdało maturę? W której szkole najlepsza zdawalność? - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl

 

Gratulujemy Naszym Maturzystom!

Odbiór świadectw dojrzałości 2021

Świadectwa dojrzałości można odbierać w sekretariacie szkoły od dnia 05.07.br., od godz. 12:30.

więcej...