Aktualności

Zapraszamy !

Wycieczka do Zakopanego - październik 2021

W dniach 04-06 października 2021 roku my, czyli uczniowie naszej szkoły z klas 2TOT, 3LOG, 3TOT, 3TER, 4TGE wraz z opiekunami udaliśmy się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego, której kierownikiem i organizatorem była pani Magdalena Przybylska. Wcześnie rano zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarem. Wycieczkę rozpoczęliśmy od więcej...

"Wszystkiego najlepszego"

- Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski

Informujemy, że powstała platforma specjalistyczno-doradcza w ramach Programu Wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców w walce z negatywnymi skutkami pandemii. Program jest dostępny pod adresem: https://pwpp.uksw.edu.pl

LICEALIADA 2021 - PŁYWANIE

08 października 2021 roku na Pływalni Miejskiej w Kole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Pływaniu w ramach Licealiady.

Naszą szkołę reprezentowało 5 dziewcząt, które wystartowały w konkurencjach indywidualnych.

Oto wyniki: więcej ...

LICEALIADA 2021 - PRZEŁAJE

29 września 2021 roku nasza szkoła była gospodarzem Licealiady - Mistrzostw Powiatu Kolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Do rywalizacji przystąpiły 2 sztafety dziewcząt i 4 sztafety chłopców. Oto wyniki : więcej ...

Zajęcia edukacyjne w muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

W dniach 27.09. i 01.10. 2021 r. dwie grupy uczniów z ZSEA w Kole uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Młodzież zwiedziła wystawę czasową pt. „Dziewczyna z pamiętnika. W poszukiwaniu Rywki z łódzkiego getta”, prezentowaną w pawilonie muzealnym w Chełmnie. Główną bohaterką ekspozycji jest Rywka Lipszyc, która miała zaledwie 11 lat, gdy wraz z rodziną została zamknięta w łódzkim getcie. Swoje emocje, zmartwienia i trudną codzienność opisywała na kartkach pamiętnika. Dzięki wystawie, uczniowie kolskiego Ekonomika poznali losy Rywki, a także jej pisemne świadectwo Zagłady. więcej...

 Możesz wesprzeć bibliotekę szkolną

WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻKI

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

więcej...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w konkursie z nagrodami. Temat konkursu:  „Jak zachęcić babcię lub dziadka  do założenia konta w banku?”.

więcej...

Zespół Eco Vision nagrodzony w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego"Postaw na Słońce"

 Czworo uczniów ZSEA z zespołu Eco Vision w składzie: Jakub Richter, Kasper Żarnowski, Paweł Kowalczyk, Dawid Rydzewski zajęło piąte miejsce w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Postaw na Słońce". Młodzi ludzie zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody rzeczowe. Warto podkreślić, że osiągnięcie wysokiej pozycji nie było łatwe, gdyż do konkursu zgłosiło się 136 drużyn z całego kraju. Zespół Eco Vision uzyskał aż 846 punkty na 1000 możliwych do zdobycia. więcej...

 FINANSOMANIA - I OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O FINANSACH - zaproszenie do udziału

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu organizuje w ramach projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim, olimpiadę skierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych: FINANSOMANIA. OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O FINANSACH. Tematem przewodnim I edycji OLIMPIADY jest Bankowość. więcej...

XXXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej - zaproszenie do udziału

Zapraszamy do wzięcia udziału w XXXV Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Rola giełd w rozwoju społeczno-gospodarczym”. XXXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej objęta została honorowym patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada przyczynia się do upowszechniania wiedzy o współczesnej gospodarce. Sprzyja ona również wyłanianiu najbardziej utalentowanej młodzieży do szkół wyższych i stara się wspierać dalszy jej rozwój. więcej...

Egzamin poprawkowy potwierdzający kwalifikacje zawodowe

Harmonogram zajęć projektu ,,W Kole wiedzy i kompetencji’’

Ekonomik za granicą - międzynarodowe praktyki zawodowe

W dniach 4. września i 6. września br. młodzież z ZSEA w Kole wyjechała do Włoch i Hiszpanii na międzynarodowe praktyki zawodowe w ramach projektu Erasmus +. Uczniowie (z klas 4TEA, 4TEB, 4TEG, 4 TOT) wraz z opiekunami spędzą za granicą więcej...

Uroczystości w Obozie Zagłady Kulmhof w Chełmnie

Dnia 6 września 2021 roku delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach poświęconych pamięci ofiarom niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Odbyła się msza św. pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Uroczystość zgromadziła więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 01.09.2021 - harmonogram

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym na rok szkolny 2021/2022

Uwaga!

Informujemy, że zgodnie z komunikatem OKE z dnia 23.08.2021 termin przekazania zdającym świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz informacji o wynikach egzaminu, to najwcześniej 8 września 2021 r.

Ilu maturzystów z naszego powiatu zdało maturę? W której szkole najlepsza zdawalność? - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl

 

Gratulujemy Naszym Maturzystom!

Odbiór świadectw dojrzałości 2021

Świadectwa dojrzałości można odbierać w sekretariacie szkoły od dnia 05.07.br., od godz. 12:30.

więcej...