Mateusz Pawłowski (po lewej) wygrał finał Plebiscytu Na Sportowca Roku Regionu Konińskiego 2012 Radia Konin. Do plebiscytu Radia Konin przystąpiło 22 sportowców. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca. Dopiero ostatnie godziny rozstrzygnęły o wygranej. Mateusz uzyskał 37% głosów i pokonał Dżesikę Pieczyńską - judoczkę UKS Górnik Konin, która zgromadziła 34,6 %. Trzecie miejsce zajął z kolei siatkarz Wilków Wilczyn - Bartosz Malinowski (13,7 %).
Mateusz Pawłowski jest uczniem klasy II Tg w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. Mateusz jest również zawodnikiem UKS Maratończyk Koło - aktualnego Mistrza Polski Juniorów Starszych w Korfballu. Wielokrotnie reprezentował Polskę na zawodach Juniorów Starszych w Korfballu. W "biało-czerwonych" barwach występował podczas najważniejszych imprez światowych w korfballu w kategoriach juniorskich. W 2011 roku drużyna w której grał Mateusz zajęła 8. miejsce w Pucharze Świata Juniorów 2011 a w 2012 roku było to 10. miejsce w Pucharze Świata Juniorów 2012.
Korfball dla większości wydaje się dyscyplina sportową niezbyt znaną. Przybliżmy ją zatem w wielkim skrócie.
Korfball to gra zespołowa, mieszana. W każdej drużynie występują cztery kobiety i czterech mężczyzn. Boisko podzielone jest na 2 strefy: ataku i obrony. Gra polega na zdobyciu większej niż przeciwny zespół liczby punktów, poprzez wrzucenie piłki do kosza umocowanego na 3,5 m słupie (bez tablicy). W oficjalnych meczach drużyna ma 25 sekund na rozegranie akcji ataku (liczone od momentu wejścia w posiadanie piłki przez zawodnika w strefie ataku lub po dotknięciu piłki obręczy kosza gdy następnie przejmie ją zawodnik atakujący). Podczas gry nie wolno kozłować, przemieszczać się z piłką ani podawać piłki z rąk do rąk bez fazy lotu piłki. Nie wolno grać bezpośrednio przeciwko osobie przeciwnej płci. Bardzo ważną zasadą jest także pozycja broniona, która umożliwia utrzymanie gry bezkontaktowej.
Mecze międzynarodowe trwają 2 × 30 minut. W przypadku remisu odbywa się dogrywka trwająca aż do wrzucenia piłki do kosza przez jedną z drużyn (tzw. złoty gol). Za zwycięstwo w normalnym czasie gry przyznawane są 3 pkt., za porażkę 0, zaś w przypadku dogrywki: wygrywająca poprzez GG drużyna otrzymuje 2 pkt. a drużyna przeciwna 1 pkt.
Drużyny klubowe, reprezentacje narodowe seniorów i juniorów biorą udział w rozgrywkach międzynarodowych (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Puchar Europy, Puchar Wicemistrzów).
Dyscyplina uprawiana jest od 1903 roku. Pierwszy mecz pokazowy rozegrano w Polsce w 1987 roku w Olsztynie.
Serdecznie gratulujemy Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych i szkolnych.