• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych
im. St. i Wł. Grabskich

projekt starostwo

Projekt realizowany jest w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 10: Sprawiedliwa transformacja Wielkopolski Wschodniej, Działanie 10.7 Infrastruktura na rzecz aktywnego społeczeństwa, edukacyjna oraz rewitalizacja wspierające transformację gospodarki.

 

                                                                         UE1

Unia Europejska

Projekty dofinansowane ze środków unijnych

 

 PL1

                         

 Projekty dofinansowane ze środków zewnętrznych

 

Tytuł projektu: „Technologiczna transformacja edukacji w Powiecie Kolskim”

 

Wartość całkowita:  3 940 818,32 zł, w tym:

  • Wydatki kwalifikowane: 3 930 608,32 zł
  • dofinansowanie (FST) 70% - 2 751 425,83 zł
  • dofinansowanie (BP) 15% -      589 591,24 zł
  • wkład własny 15% -                   589 591,25 zł
  • Wydatki niekwalifikowalne -       10 210,00 zł

Okres realizacji: 02.01.2024 – 30.11.2024

Grupa docelowa: uczniowie kształcenia zawodowego z terenu Wielkopolski Wschodniej kształcących się w 3 szkołach ( Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. S.W. Grabskich w Kole, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu) znajdujących się na terenie powiatu kolskiego dla których Powiat Kolski jest organem prowadzącym.

Cel główny projektu: umożliwienie regionom i ludności łagodzenia wpływających na społeczeństwo, zatrudnienie, gospodarkę i środowisko skutków transformacji w kierunku osiągnięcia celów Unii na rok 2030 w dziedzinie energii i klimatu oraz w kierunku neutralnej dla klimatu gospodarki Unii do roku 2050 w oparciu o porozumienie paryskie.

Realizacja inwestycji pozwoli tym samym na podniesienie jakości kształcenia zawodowego w zakresie zdobywania kompetencji i kwalifikacji w kierunku technik logistyk, technik rachunkowości oraz technik elektryk poprzez dostosowanie infrastruktury edukacyjnej w szkołach: Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. S.W. Grabskich w Kole oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie.

Oprócz korzystnego wpływu przedmiotowego projektu na jakość życia mieszkańców powiatu kolskiego, jego realizacja poprawi również stan środowiska naturalnego, ponieważ projekt zakłada zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.

Ponadto realizacja projektu umożliwi osiągnięcie następujących celów szczegółowych:

- stworzenie nowoczesnych warunków dydaktycznych,

- wzrost efektywności nauczania praktycznego,

- zrównoważona energia w szkołach,

- podniesienie kwalifikacji uczniów,

- wzmocnienie współpracy z rynkiem pracy.

Realizowane działania:

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu – remont i adaptacja istniejącej sali w szkole wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych w celu prowadzenia działalności szkolnictwa zawodowego w zakresie technik logistyk. Projekt uwzględnia poprawę stanu środowiska naturalnego  oraz wzrost wykorzystania OZE poprzez montaż paneli fotowoltaicznych, które zostaną ulokowana na konstrukcji systemowej budynku. Pakiet szkoleń logistycznych dla nauczycieli kształcenia zawodowego w zawodzie technik logistyk oraz kurs „Instruktor-wykładowca w zakresie prowadzenia szkoleń dla operatorów wózków jezdniowych.”

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. S.W. Grabskich w Kole –  remont
i adaptacja istniejącej sali w szkole wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych w celu prowadzenia działalności szkolnictwa zawodowego w zakresie technik rachunkowości.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie – remont i adaptacja istniejącej sali w szkole wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych w celu prowadzenia działalności szkolnictwa zawodowego w zakresie technik elektryk. Projekt uwzględnia poprawę stanu środowiska naturalnego  oraz wzrost wykorzystania OZE poprzez montaż paneli fotowoltaicznych, które zostaną ulokowana na konstrukcji systemowej budynku.

Zakres prac dotyczy także: opracowania studium, nadzór inwestorski, informację i promocję, zakup tablic 4 szt., umieszczenie informacji na stronie powiatu kolskiego
i Fecebooku, zakup naklejek informujących o sfinansowaniu zakupu wyposażenia/pomocy dydaktycznych.    

Efekty/ rezultaty projektu:

Realizacja projektu przyczyni się do zapewnienia uczniom z terenu powiatu kolskiego wysokiej jakości kształcenia zawodowego, zapewniającego  kwalifikacje i kompetencje zgodnie  
z potrzebami rynku pracy dzięki doposażeniu 3 szkół kształcenia zawodowego. Powyższe przyczyni się do osiągnięcie bezpośredniego rezultatu tj. roczną liczbę użytkowników:
1 386,00.

Podsumowując realizacja przedmiotowego projektu pozwoli na osiągnięcie następujących celów:

- stworzenie nowoczesnych warunków dydaktycznych,

- wzrost efektywności nauczania praktycznego,

- zrównoważona energia w szkołach,

- podniesienie kwalifikacji uczniów,

- wzmocnienie współpracy z rynkiem pracy.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Przekierowanie na stronę TikTokPrzekierowanie na stronę TikTok